Zdrowe stopy - gabinet podologiczny.

  • Zdrowe stopy - gabinet podologiczny Jelenia Góra.
  • Zdrowe stopy - gabinet podologiczny Jelenia Góra.
  • Zdrowe stopy - gabinet podologiczny Jelenia Góra.
  • Zdrowe stopy - gabinet podologiczny Jelenia Góra.
  • Zdrowe stopy - gabinet podologiczny Jelenia Góra.

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

W czasie konsultacji diagnozujemy problem z jakim Państwo do nas przyszliście. Udzielamy również porad dotyczących prawidłowego postępowania w gabinecie podologicznym jak i pielęgnacji domowej.

 

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

To zabieg, w czasie którego usuwany jest zrogowaciały naskórek. Skracane i opracowywane są paznokcie. Na koniec zabiegu nakładany jest krem odpowiednio dobrany do potrzeb danej skóry.

SPECJALISTYCZNY ZABIEG PODOLOGICZNY

Zabieg, w czasie którego usuwany jest zrogowaciały naskórek, modzele, odciski. Skracane i opracowywane są paznokcie. Dodatkowo diagnozowany jest wrastający paznokieć oraz zakładana tamponada,odciążenie lub opatrunek. Na koniec zabiegu nakładany jest krem odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.

  

SKRÓCENIE I OPRACOWANIE PAZNOKCI ZDROWYCH I ZGRUBIAŁYCH.

Zabieg polega na skróceniu i opiłowaniu paznokci. Paznokcie zgrubiałe i przerośnięte są odpowiednio opracowane i skrócone.

 

OCZYSZCZENIE PAZNOKCIA ZMIENIONEGO CHOROBOWO

Zabieg polega na oczyszczeniu płytki paznokciowej uszkodzonej mechanicznie lub zmienionej chorobowo,np.zakażonej grzybicą,przed rozpoczęciem leczenia lub w czasie jego trwania.

 

FREZOWANIE/PODCIĘCIE WRASTAJĄCEJ CZĘŚCI PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Zabieg polega na wycięciu lub wyfrezowaniu bocznej części paznokcia wrośniętego, wyjęcie wrastającego elementu oraz na założeniu opatrunku.

 

TAMPONADA

Zabieg polega na założeniu jałowego opatrunku w celu odciążenia wału paznokciowego przy wrastaniu paznokcia.

 

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ MASĄ ŻELOWĄ

Jest to najczęściej wykonywana rekonstrukcja uszkodzonego paznokcia, która może być stosowana na paznokieć niezakażony. Żel utrzymuje się na czas jednego miesiąca. Po tym czasie należy wykonać zabieg wymiany rekonstrukcji.

 

 

KLAMRA TYTANOWA  

Jest to innowacyjna metoda dla problemu wrastających paznokci. Klamra jest wykonana z drutu tytanowego, o możliwościach sprężynowania. Aplikacja jest bezbolesnym zabiegiem dla wrastających paznokci. Uniwersalna pod kątem wielkości, posiada rózne grubości. Przeznaczona dla pacjentów dorosłych i dzieci. Można ją stosować w przypadku stanów zapalnych.

Kuracja może być jednorazowa lub należy ją powtarzać kilkakrotnie w zależności od postępów leczenia i potrzeb pacjenta.

 

KLAMRA DRUCIANA ROSA FRASERA

Pozwala na dokładne dozowanie miejsca i siły korekty wrastającego paznokcia. Stosowana przy paznokciach wrastających,wkręcających się,odciskach podpaznokciowych, odciskach podpaznokciowych i deformacji płytki paznokciowej. Kuracja może być jednorazowa lub należy ją powtarzać kilkakrotnie w zależności od postępów leczenia i potrzeb pacjenta.

 

USUWANIE KURZAJEK

Usuwanie brodawek metodą oczyszczania miejsc zmienionych chorobowo, połączoną z domowym stosowaniem preparatów do tego przeznaczonych.

USUWANIE MODZELI, ODCISKÓW I NAGNIOTKÓW

Usuwanie odcisków,modzeli i nagniotków odbywa się za pomocą narzędzi podologicznych,takich jak skalpel,dłuto i frezy, a następnie na wygładzeniu skóry za pomocą frezów ściernych o różnej grubości ziarna. W razie konieczności zakładany jest opatrunek lub odciążenie.

 

TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

Pielęgnacja pęknięć i rozpadlin na części podeszwowej stóp – polega na ścieraniu zrogowaciałego naskórka wzdłuż pęknięć odpowiednimi narzędziami, tak aby ich nie rozrywać. Następnie nakłada się maść i opatrunek okluzyjny. Po wykonaniu zabiegu pacjent powinien stosować w domu odpowiednio dobrane kosmetyki.

 

ORTOZY INDYWIDUALNE

Ortozy wykonuje się z dwuskładnikowej masy silikonowej,która umożliwia indywidualne modelowanie na stopach. Masa nie zawiera niklu,ani składników drażniących.Poprawnie wykonana ortoza stanowi ogromną pomoc dla pacjenta w przypadkach deformacji stóp i palców.

 

PEDICURE DLA DZIECI

Zabieg polega na zdiagnozowaniu stóp i paznokci dzieci, skróceniu paznokci oraz edukacji rodziców w kierunku prawidłowej pielęgnacji domowej. W czasie zabiegu rodzice informowani są o ewentualnych dodatkowych potrzebach diagnostycznych stóp dzieci.